Logo

59-220 Legnica, ul. E. Orzeszkowej 42/2
tel.: 609 050 145

 
Logo

Domy


Kupując dom z rynku wtórnego warto zwrócić uwagę nie tylko na lokalizację, ogród, dojazd do posesji ale również sprawdzić czy potrzeby kupującego spełnią jego oczekiwanie, dlatego tak ważnym jest rozmowa z doradcą i przedstawienie swoich preferencji. Tylko wtedy doradca zbada czy zakup spełni oczekiwania klienta, albo czy będzie można to osiągnąć i jakim kosztem.


Decydując się na zakup domu na rynku wtórnym tzn. takiego domu, w którym już ktoś mieszkał, przede wszystkim nie należy działać pochopnie i lepiej dać sobie trochę czasu na spokojne podjęcie decyzji oraz dokładną weryfikację dokumentów.

W przypadku zakupu domu:

  • w pierwszym etapem są oględziny nieruchomości,
  • zebranie niezbędnych dokumentów oraz omówienie zakresu działań,
  • na terenie Legnicy i w promieniu 30 km usługa jest BEZPŁATNA,
  • następnie badam dokumenty związane z budową domu i oddaniem go do użytkowania,
  • sprawdzam pozwolenie na budowę, projekt architektoniczno - budowlany,
  • sprawdzam dziennik budowy, protokół odbioru domu i przyłączy,
  • sprawdzam przeznaczenie nieruchomości oraz sąsiedztwo.
Badam stan prawny nieruchomości - klient dowie się czy nieruchomość jest obciążona ograniczonymi prawami rzeczowymi np. służebność, kredytem hipotecznym lub prowadzone jest postępowanie urzędowe, egzekucje sądowe, urzędu skarbowego itd. - sprawdzam dokładną powierzchnię nieruchomości .

Jeżeli jest taka potrzeba prowadzę analizę wartości nieruchomości  na podstawie badania aktów notarialnych, co daje bezpośredni wgląd do cen i warunków dokonywanych transakcji  konkretnego segmentu nieruchomości. Zawsze po wykonaniu zlecenia spotykam się z klientem/ klientami, opisuję, analizuję pracę oraz tłumaczę wszelkie wątpliwości.

Należy pamiętać, że pośrednik nie ponosi odpowiedzialności za wady nieruchomości (prawne i fizyczne), które mogą się ujawnić na każdym etapie użytkowania.


W przypadku sprzedaży domu doradzam jak przygotować dom do sprzedaży, oraz sporządzam opinię na temat wartości nieruchomości. Sposób i metody działania dobieram indywidualnie, w zależności od celu zlecenia.