Logo

59-220 Legnica, ul. E. Orzeszkowej 42/2
tel.: 609 050 145

 
Logo

Działki


Zakup nieruchomości zawsze jest poważną decyzją w naszym życiu. Zgodnie z przysłowiem „Dziesięć razy mierz, raz krój” warto odpowiednio się  do tego przygotować. W większości przypadków to oszczędności  całego życia inwestujemy w nieruchomości. Zatem warto dać sobie czas, by nie podjąć decyzji pochopnie, a w przypadku wątpliwości warto zwrócić się do fachowca.


Najczęstsze pytania z jakimi zwracają się do mnie klienci:

  • Jaką wartość ma działka, mieszkanie, dom lub gospodarstwo rolne do rozliczenia między rodzeństwem po zmarłych rodzicach?
  • Rozstaję się z partnerem, ile warte jest nasze mieszkanie, dom czy grunty?
  • Chcę kupić działkę, ale nie wiem, co można na niej wybudować, czy są dostępne media i czy po jej zakupie nie czekają mnie niemiłe „niespodzianki” np. ograniczenia w zabudowie, planowana budowa autostrady w niedalekiej okolicy, istniejące a nie ujawnione służebności przesyłu.
  • Chcę kupić mieszkanie na licytacji komorniczej, nie wiem od czego zacząć i jakie są zalety i wady takiej inwestycji, co dalej z dotychczasowymi lokatorami, obciążeniami i hipotekami?
Przy zakupie działek do zabudowy także doradzam i w zależności od celu oraz potrzeb klienta wykonuję operat szacunkowy,  prowadzę badania w zakresie rynku nieruchomości, lub tworzę analizę dotyczącą danej nieruchomości.

Moi klienci chętnie korzystają z pomocy osoby bezstronnej przy rozliczeniach rodzinnych nabytych w spadku nieruchomości. Przy kupnie, sprzedaży gruntów i gospodarstw rolnych postępuję wieloetapowo:

  • Po pierwsze oględziny nieruchomości, zebranie niezbędnych dokumentów oraz uzgodnienie dalszego działania, na terenie miasta Legnicy i w promieniu 30 km od Legnicy BEZPŁATNIE.
  • Badam przeznaczenie nieruchomości, określam nie tylko stan faktyczny ,ale opisuję potencjał danej nieruchomości, możliwe jej przeznaczenie w przyszłości np. na cele budowlane i możliwe perspektywy rozwoju na nieruchomościach.
  • Sprawdzam stan prawny nieruchomości, klient dowie się czy nieruchomość jest obciążona ograniczonymi prawami rzeczowymi np. służebność, kredytem hipotecznym lub prowadzone jest postępowanie urzędowe wobec nieruchomości albo egzekucyjne komornicze, urzędu skarbowego itd.
  • Sprawdzam dokładną powierzchnię nieruchomości oraz klasę użytków rolnych, co może znacznie uprościć lub utrudnić zamierzenie inwestycyjne, np. w kwestii odrolnienia lub odlesienia.
  • Prowadzę analizę wartości nieruchomości  na podstawie badania aktów notarialnych do których mają dostęp tylko rzeczoznawcy majątkowi, co daje bezpośredni wgląd do cen i warunków dokonywanych transakcji  konkretnego segmentu nieruchomości.
  • Po wykonaniu projektu spotykam się z klientem/klientami, opisuję i analizuję pracę oraz tłumaczę wszelkie wątpliwości.

W ramach swojej działalności biorę czynny udział w bezpośrednich negocjacjach dotyczących sprzedaży, kupna nieruchomości. Przygotowuję umowy przedwstępne oraz sprawdzam wiarygodność stron transakcji. Istnieje możliwość wykonania jednorazowej porady.